DR. AZİZ MURAT HATİPAĞAOĞLU / KURUCU

Hatipağaoğlu, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler (Mülkiye) Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden 1994 yılında mezun olduktan sonra, University of Illinois at Urbana – Champaign’de (ABD) Ekonomi Yüksek Lisans programını tamamlamış olup Gazi Üniversitesi’nden Ekonomi Doktorasını almıştır.

 

Hatipağaoğlu iş hayatına 1994 yılında Adalet Bakanlığında İdari Yargı Adayı olarak başlamış, sonrasında 1996 yılında Dış Ticaret Müsteşarlığı’na geçerek 2010 yılına kadar sırasıyla, Dış Ticaret Uzman Yrd., Dış Ticaret Uzmanı, İhracat Genel Müdürlüğü Şube Müdürü, KOBİ ve Kümelenme Destekleri Daire Başkanı görevlerini yürütmüştür. Görevi esnasında ihracat mevzuatının ve başta Turquality Programı olmak üzere ihracat destek sistemlerinin hazırlanması ve uygulanmasında aktif rol oynamıştır. Dış Ticaret Müsteşarlığı’ndaki görevinden ayrıldıktan sonra ülkemizin önemli özel sektör şirketlerine yönelik olarak yönetim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır.

Ayrıca Hatipağaoğlu, TOBB ETU, İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi, İstanbul Kültür Üniversitesi ve Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi’nde lisans ve yüksek lisans düzeyinde dersler vermiştir. Kıdemli Gelişim Danışmanı olarak Sabancı Üniversitesi EDU’da Business Beyond Borders projelerinde ve faaliyetlerin yurt dışına açılımı konularında çalışmış olan Hatipağaoğlu’nun uzmanlık ve deneyim alanları arasında uluslararası ticaret, uluslararası ekonomi, uluslararası pazarlama, stratejik planlama, değişim yönetimi, marka yönetimi, ticaret ve büyüme analizi, uluslararası pazar analizi, kalkınma ekonomisi belirtilebilir.